Soortenchallenge De Groote Peel 2025
17 mei 2025 t/m
31 mei 2025
Van 17 tot en met 31 mei doe je mee aan de Soortenchallenge De Groote Peel 2025. Vier de Dag van het Nationaal Park, ontdek de natuur en help soorten tellen tijdens leuke en leerzame activiteiten.
Tijdens de Soortenchallenge De Groote Peel 2025 help je mee om planten en dieren te spotten én te tellen. Samen dragen we bij aan het in kaart brengen van de soortenrijkdom in dit bijzondere natuurgebied.
Ontdek wat leeft, groeit en vliegt
Het werkt heel eenvoudig. Ga naar buiten, gebruik de gratis app ObsIdentify en maak een foto van de soort die je ziet. De app vertelt je welke soort het is. Door je waarneming op te slaan, telt deze direct mee voor de challenge. Alle soorten die je tussen 17 en 31 mei vastlegt, worden meegeteld.
Speciale activiteiten op 24 en 25 mei
Rond de Dag van het Nationaal Park, op zaterdag 24 en zondag 25 mei, zijn er extra activiteiten. Ga mee op soortenexcursie met experts of loop de soortenroute voor gezinnen met kinderen vanaf 4 jaar. Alle activiteiten starten bij buitencentrum De Pelen en zijn gratis toegankelijk (behalve de kindertheatervoorstelling De Theaterkist).
Meer Informatie & Programma
Op 24 mei wordt in heel Europa stilgestaan bij de waarde van natuur. Nationaal Park De Groote Peel biedt op deze dag een unieke kans om samen met anderen de schoonheid en biodiversiteit van het gebied te ontdekken. Doe mee en ervaar hoe waardevol én leuk natuur kan zijn! Kijk voor meer informatie en het volledige programma op de website.
Praktische informatie
Soortenchallenge De Groote Peel 2025
Let op!
- Gratis deelname, m.u.v. de theatervoorstelling