Tentoonstelling Japanse Hellships, Gevangen op Zee

van
04 aug 2023
t/m
31 okt 2023
Impressie van de tentoonstelling japanse Hellships, Gevangen op Zee
Evenementen

Tentoonstelling

Van 4 augustus tot en met 31 oktober 2023 is de tentoonstelling Japanse Hellships, Gevangen op Zee te bezoeken in het Generaal Spoor Paviljoen in het Nationaal Herdenkingspark in Roermond.

Azië in de Tweede Wereldoorlog

De gebeurtenissen en de impact van de Tweede Wereldoorlog in Azië̈ zijn velen bekend; Nederlands-Indië werd in 1942 onder de voet gelopen door de Japanners. Het militaire gezag ontbrak waardoor het leger (o.a. het KNIL) gedesoriënteerd achterbleef, met als resultaat chaos en geweld in een land waar naast bezetting door Japan ook de bakens voor een latere onafhankelijkheid werden gezet.

Japanse Hellships, Gevangen op Zee

Duizenden KNIL-militairen en anderen personen, van Nederlandse afkomst en/of relaties met Nederland, werden door de Japanse overheerser onder onmenselijke omstandigheden per transportschip vanuit de Indische Archipel verscheept; met gebrek aan voldoende voedsel, water en medische zorg, onder slechte hygiënische omstandigheden én onder constante dreiging van geallieerde aanvallen konden zij geen kant op en waren gevangen op zee.

Fotocredits:
Frans van Avesaath

Kosten evenement
Gratis

Praktische informatie

Tentoonstelling Japanse Hellships, Gevangen op Zee

Nationaal Herdenkingspark
Maastrichterweg
19
6041 NZ
Roermond
Openingstijden
Dag Time slot Reactie
zondag: 11:00 - 16:00
maandag: Gesloten
dinsdag: Gesloten
woensdag: 11:00 - 16:00
donderdag: 11:00 - 16:00
vrijdag: 11:00 - 16:00
zaterdag: 11:00 - 16:00