Tijdelijke tentoonstelling: Verloren Waterwegen
Tijdelijke tentoonstelling: Verloren Waterwegen
Von 07 Nov 2026
bis 04 Apr 2027
Van 7 november tot en met 4 april ontdek je tijdens de tijdelijke tentoonstelling Verloren Waterwegen bij het Maas Binnenvaartmuseum in Maasbracht hoe men door de eeuwen heen de Maas, Schelde en Rijn met elkaar wilde verbinden. Van de plannen van keizer Karel V tot de kanalen van Napoleon: je volgt een geschiedenis vol grote ideeën, ambitieuze plannen en waterwegen die nooit helemaal werden voltooid.
De eerste plannen in de 16e eeuw
Al in 1517 geeft keizer Karel V toestemming voor de aanleg van een kanaal tussen de Maas en de Schelde. Later in de 16e eeuw werken de Staten van Brabant plannen uit voor een verbinding tussen Maastricht en Bilzen. Dit plan krijgt de naam Peelandia.
Van de Fossa Eugenia tot Napoleon
In de 17e eeuw probeert de Spaanse regering de Schelde, Maas en Rijn met elkaar te verbinden via de Fossa Eugenia.
In de 19e eeuw laat Napoleon het Grand Canal du Nord graven. Dit kanaal wordt nooit voltooid, maar dient later wel als inspiratie voor de Zuid-Willemsvaart.
Een geschiedenis van plannen en waterwegen
De verschillende kanaalplannen laten zien hoe mensen eeuwenlang zochten naar manieren om de grote rivieren met elkaar te verbinden. Sommige plannen bleven op papier, andere kregen invloed op latere waterwegen.
Je kunt je van 7 november tot en met 4 april op woensdag, zaterdag en zondag tussen 14.00 en 17.00 uur verdiepen in deze geschiedenis.
| Day | Time slot | Comment | ||
|---|---|---|---|---|
| Sonntag: | 14:00 - 17:00 | |||
| Montag: | Geschlossen | |||
| Dienstag: | Geschlossen | |||
| Mittwoch: | 14:00 - 17:00 | |||
| Donnerstag: | Geschlossen | |||
| Freitag: | Geschlossen | |||
| Samstag: | 14:00 - 17:00 | |||