Filmcolleges - De kracht van filmmuziek

Filmcolleges - De kracht van filmmuziek

ECI Cultuurfabriek
ECI
13
6041 MA
Roermond

Close-up van een vrouw uit een filmbeeld met de tekst Filmcollege: De kracht van filmmuziek van ECI Cultuurfabriek.

Tijdens de vierdelige collegereeks De kracht van filmmuziek onderzoekt Kevin Toma hoe muziek, geluid en beeld samen een film vormgeven. Met fragmenten uit de klassieke en recente wereldcinema laat hij horen wat filmmuziek doet met een scène. Elk filmcollege duurt 120 minuten, is interactief en heeft geen pauze. Je kunt de hele reeks volgen, maar iedere avond is ook los te bezoeken.

Vier avonden met filmcollege over beeld en geluid

Dinsdag 1 september om 19.30 uur
Het luisterend oog
Kevin Toma bespreekt de belangrijkste functies van filmmuziek. Aan de hand van voorbeelden uit honderd jaar filmgeschiedenis ontdek je hoe muziek bepaalt wat je ziet en voelt.

Dinsdag 15 september om 19.30 uur
Lichte noten en zware stiltes
Wanneer heeft een film veel muziek nodig en wanneer werkt stilte juist beter? Deze avond draait om de dosering van filmmuziek en het effect daarvan op een scène.

Dinsdag 29 september om 19.30 uur
De koele schoonheid van elektronische filmmuziek
Elektronische klanken roepen vaak beelden op van andere werelden, het onderbewustzijn en het onbekende. Kevin Toma laat zien hoe elektronische muziek een vaste plek kreeg in verschillende filmgenres.

Dinsdag 13 oktober om 19.30 uur
De muzikaliteit van film
Wat gebeurt er als je film bekijkt als een visuele vorm van muziek? Tijdens deze avond komen onder meer videoclips, experimentele cinema en films aan bod waarin de beelden zelf een muzikaal ritme krijgen.

Over Kevin Toma

Kevin Toma is filmwetenschapper en filmjournalist voor onder meer de Volkskrant. Hij geeft filmcursussen en lezingen door het hele land en maakt eigentijdse muziek voor zwijgende filmklassiekers. Daarnaast is hij dj.

Tickets en passe-partout

Een los ticket kost € 16. Studenten en bezoekers met CKV betalen € 10. Een passe-partout voor de vier colleges kost € 55.

Met een Unlimited Pas kost een los ticket € 14 en een passe-partout € 50. Deze tickets zijn alleen verkrijgbaar aan de kassa.

Kies de avond die je aanspreekt of volg de hele reeks en ontdek hoe anders je naar film kijkt wanneer je ook aandachtig luistert.

Price
Los ticket: € 16,00 - Student / CKV: € 10,00 - Passe-partout (4 colleges): € 55,00
, -
, -
, -
, -