Wandeling: Roermond, Stad van architectuur

Stad van architectuur
Reserveringsadres: Markt 17
6041 EL
Roermond
Roermond Rondleiding met gids

(Stads-)Wandeling met gids

Roermond heeft een rijke geschiedenis die teruggaat tot de middeleeuwen. In het historische centrum vinden jullie 800 jaar aan bouwstijlen, van klassiek tot modern. Tijdens deze wandeling, onder begeleiding van een VVV-gids, ontdekken jullie de meest bijzondere en monumentale gebouwen van de stad.

Van romaanse kerken tot Jugendstil

Jullie komen langs de laat-romaanse Munsterkerk en de indrukwekkende gotische Sint Christoffelkathedraal. De regionale Maasstijl zien jullie terug in de ‘Steenen Trappen’ en het ‘Prinsenhof’.
Vanaf de 19e eeuw volgden diverse neostijlen elkaar op, waarna de Jugendstil vanaf 1880 de stad verrijkte met prachtige panden. In de 20e eeuw verschenen ook Art Deco en de Amsterdamse School.

Een route langs oude en moderne architectuur

Deze rondleiding biedt een mooi overzicht van de architectuur van Roermond, van het verleden tot het heden. Jullie komen meer te weten over de verschillende stijlen en hoe deze bouwwerken het stadsbeeld hebben gevormd.

Prijs 2025:
€ 75,00 per gids

Prijs 2026:
€ 85,00 per gids

Exclusief:
•    Administratiekosten € 7,50 per boeking

Bijzonderheden:

  • Duur: 1½ uur (1,5-2 km)
  • Meerkosten per half uur extra € 15,00
  • Een gids begeleidt groepen van maximaal 20 personen.